Разлика помеѓу преработките на „Народна Република Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Former Country
|native_name = Народна Република България
|conventional_long_name = Народна Република Бугарија
|native_name = Народна република България{{nbsp|2}}<small>([[Бугарски јазик|бугарски]])</small>
|common_name = Бугарија
|continent = Europe
|image_flag = Flag of Bulgaria (1971-1990).svg
|image_coat = Coat of arms of Bulgaria (1971-1990).svg
|image_map = LocationBulgariaBulgaria 1956-1990.svg
|image_map_caption = Бугарија во 1990 година
|national_motto =
|national_anthem = [[Мила Родино]]

Прегледник