Епифора: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 438 бајти ,  пред 9 години
Откажано уредувањето 3027662 на уредникот 79.126.188.218 (разговор)
(Целосно избришана страница)
(Откажано уредувањето 3027662 на уредникот 79.126.188.218 (разговор))
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{фигури (стилистика)}}
 
'''Епифора''' е гласовна [[фигура]] и претставува повторување на [[збор]]ови на крајот на [[стих]]от.
 
==== Види исто така ====
* [[анафора]]
* [[симплоха]]
* [[палилогија]]
 
[[Категорија:Фигури (стилистика)]]

Прегледник