Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска лига Чемпионшип“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
| најмногу_шампионати = 11, [[А.Ф.К. Сандерленд|Сандерленд]] и [[ФК Рединг|Рединг]]
| укината =
| сајт = http://www.football-league.co.uk/page/ChampionshipHome/
| сингл =
| комесар =

Прегледник