Разлика помеѓу преработките на „Јаника Балаж“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Janika balaz.jpg|мини|леводесно|150п|СпоменикСпоменикот на Јаника Балаж во [[Нови Сад]]]]
'''Јаника Балаж''' ([[унг.]] ''Janika Balázs''), ([[23 декември]] [[1925]] во [[Лукино Село]] кај [[Зрењанин]] – [[12 ноември]] [[1988]] во [[Нови Сад]]) бил прочуен [[тамбура]]ш од [[Војводина]], [[Србија]].
 

Прегледник