Салватиера (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Салватиера, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Салватиера е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.