Рибитев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Рибитев
Rybitew
Рибитев is located in Полска
Рибитев
Рибитев
Координати: 52°23′10″N 20°35′21″E / 52.38611° N; 20.58917° E / 52.38611; 20.58917
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно30[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Рибитев (полски: Rybitew) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]