Нова Мала Вјеш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нова Мала Вјеш
Nowa Mała Wieś
Нова Мала Вјеш is located in Полска
Нова Мала Вјеш
Нова Мала Вјеш
Координати: 52°24′50″N 20°33′59″E / 52.41389° N; 20.56639° E / 52.41389; 20.56639
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно187
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Нова Мала Вјеш (полски: Nowa Mała Wieś) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]