Вилкув над Висла

Од Википедија — слободната енциклопедија
Вилкув над Висла
Wilków nad Wisłą
Вилкув над Висла is located in Полска
Вилкув над Висла
Вилкув над Висла
Координати: 52°24′41″N 20°29′37″E / 52.41139° СГШ; 20.49361° ИГД / 52.41139; 20.49361
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно69[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Вилкув над Висла (полски: Wilków nad Wisłą) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]