Станиславув (Новодвурски Округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Станиславув
Stanisławów
Станиславув is located in Полска
Станиславув
Станиславув
Координати: 52°23′46″N 20°34′39″E / 52.39611° N; 20.57750° E / 52.39611; 20.57750
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно314[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Станиславув (полски: Stanisławów) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]