Нови Сецимин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нови Сецимин
Nowy Secymin
Историска црква во Нови Сецимин
Историска црква во Нови Сецимин
Нови Сецимин is located in Полска
Нови Сецимин
Нови Сецимин
Координати: 52°23′04″N 20°25′23″E / 52.38444° N; 20.42306° E / 52.38444; 20.42306
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно129[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Нови Сецимин (полски: Nowy Secymin) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]