Нова Домброва (Мазовско Војводство)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нова Домброва
Nowa Dąbrowa
Нова Домброва is located in Полска
Нова Домброва
Нова Домброва
Координати: 52°19′57″N 20°35′26″E / 52.33250° N; 20.59056° E / 52.33250; 20.59056
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно41
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Нова Домброва (полски: Nowa Dąbrowa) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]