Нове Полеше (Мазовско Војводство)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нове Полеше
Nowe Polesie
Нове Полеше is located in Полска
Нове Полеше
Нове Полеше
Координати: 52°22′10″N 20°29′19″E / 52.36944° N; 20.48861° E / 52.36944; 20.48861
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно318[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Нове Полеше (полски: Nowe Polesie) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]