Нове Грохале

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нове Грохале
Nowe Grochale
Нове Грохале is located in Полска
Нове Грохале
Нове Грохале
Координати: 52°24′14″N 20°35′29″E / 52.40389° N; 20.59139° E / 52.40389; 20.59139
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно632
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Нове Грохале (полски: Nowe Grochale) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]