Старе Полеше

Од Википедија — слободната енциклопедија
Старе Полеше
Stare Polesie
Старе Полеше is located in Полска
Старе Полеше
Старе Полеше
Координати: 52°22′10″N 20°27′23″E / 52.36944° СГШ; 20.45639° ИГД / 52.36944; 20.45639
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно167[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Старе Полеше (полски: Stare Polesie) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]