Рибера Баха/Ерибера Беитија

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Рибера Баја, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Рибера Баха/Ерибера Беитија — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.