Рибера Алта/Ериберагоитија

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Рибера Алта (Алава))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Рибера Алта/Ериберагоитија — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.