Податотека:Flag of South Holland.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 336 × 224 пиксели, големина: 30 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of the Dutch province of South Holland (since 1985)
Датум
Извор сопствено дело
Автор Venius
Refresh file.svg
Оваа податотека е заменета со податотеката File:Flag Zuid-Holland.svg. Се препорачува да ја користите другата податотека. Имајте предвид дека бришењето на заменети слики не е дозволено.
new file

Лиценцирање

Public domain
This image depicts a flag of a Dutch municipality or province. These flags are registered with the Hoge Raad van Adel, usage of the flag is often restricted by municipal rules and laws. In view of Dutch legislation this image is regarded as being in the public domain, as are reproductions of this flag.

Deutsch | English | français | italiano | Nederlands | +/−

Flag of the Netherlands.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:43, 28 мај 2011Минијатура на верзијата од 18:43, 28 мај 2011336 × 224 (30 КБ)Venius

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.