Пењасерада-Урисахара

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Пењакерада (Алава))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пењасерада-Урисахара — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.