Пењасерада-Урисахара

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Пењакерада, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пењасерада-Урисахара — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.