Перл Харбор (саундтрак)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Перл Харбор“
саундтрак од Ханс Цимер
Издаден22 мај 2001 година
Жанрфимска музика
Траење46:21
Издавачка куќаHollywood
Продуцент
Ханс Цимер — Хронологија
Падот на црниот јастреб
(2001)
Перл Харбор
(2001)
Ханибал
(2001)

Перл Харбор (англиски: Pearl Harbor) — албум издаден за истоимениот филм од страна на Ханс Цимер. Саундтракот бил објавен на 22 мај 2001 година.

Список на песни[1][уреди | уреди извор]

  1. "There You'll Be"
  2. Tennessee – 3:40
  3. Brothers – 4:04
  4. ...And Then I Kissed Him – 5:37
  5. I Will Come Back – 2:54
  6. Attack – 8:56
  7. December 7 – 5:08
  8. War – 5:15
  9. Heart of a Volunteer – 7:05

Наводи[уреди | уреди извор]