Вечниот мир (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Вечниот мир
An Everlasting Piece“
РежисерБари Левинсон
ПродуцентМарк Џонсон, Бари Левинсон
СценаристБари Меквој
Главни улогиБари Меквој
МузикаХанс Цимер
МонтажаStu Linder
ДистрибутерDreamWorks Pictures (САД)
Columbia Pictures
Премиерадекември 25 2000 (2000-12-25)
Времетраење108 минути
ЗемјаСАД
Јазиканглиски
Буџет$14 милиони
Бруто заработка$75,228

Вечниот мир (англиски: An Everlasting Piece) — американски комедија/драма филм од 2000 година во режија на Бари Левинсон и во продукција на Марк Џонсон, а во главна улога на Бари Меквој.

Саундтрак[уреди | уреди извор]

Музиката за филмот ја направил Ханс Цимер.

 1. Repo Man (3:56)
 2. The Demon Barber Of Dublin (0:55)
 3. One Hundred And Ninety (3:52)
 4. Day Job (2:08)
 5. You Gotta Lose To Win (2:23)
 6. Toupée Or Not Toupée (2:18)
 7. The Rant (1:08)
 8. Glass Slipper (0:46)
 9. I'm A Dick (2:12)
 10. It Takes A Woman (2:05)
 11. The Piecemaker (1:25)
 12. Piece On Earth (1:54)
 13. The Piece People (1:31)
 14. F**kin' Genius (4:59)
 15. Piece Offering (6:05)
 16. Jiggy's Last Jam (4:09)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]