Пеколот (саундтрак)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Пеколот“
саундтрак од Ханс Цимер
Издаден2016 година
Жанрфимска музика
Продуцент
Ханс Цимер — Хронологија
A Cure for Wellness
(2016)
Пеколот
(2016)
Динкерк
(2016)

Пеколот (англиски: Inferno) — албум издаден за истоимениот филм од страна на Ханс Цимер. Саундтракот бил објавен во 2016 година.

Список на песни[1][уреди | уреди извор]

 1. Maybe Pain Can Save Us
 2. Cerca Trova
 3. I'm Feeling A Tad Vulnerable
 4. Seek & Find
 5. Professor
 6. Venice
 7. Via Dolorosa #12 Apartment 3C
 8. Vayentha
 9. Remove Langdon
 10. Doing Nothing Terrifies Me
 11. A Minute To Midnight
 12. The Cistern
 13. Beauty Awakens The Soul To Act
 14. Elizabeth
 15. The Logic Of Tyrants
 16. Life Must Have Its Mysteries
 17. Our Own Hell On Earth

Наводи[уреди | уреди извор]

 1. „Hans Zimmer - Inferno“. Архивирано од изворникот на 2016-10-07. Посетено на 2016-09-26.