Последниот самурај (саундтрак)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Последниот самурај“
саундтрак од Ханс Цимер
Издаден25 ноември 2003
Жанрфимска музика
Траење59:41
Издавачка куќаWarner Sunset
ПродуцентХанс Цимер
Ханс Цимер — Хронологија
Matchstick Men
(2003)
Последниот самурај
(2003)
Солзи на сонцето
(2003)

Последниот самурај (англиски: The Last Samurai ) — албум издаден за истоимениот филм од страна на Ханс Цимер. Саундтракот бил објавен на 25 ноември 2003 од страна на Warner Sunset Records[1].

Список на песни[2][уреди | уреди извор]

Сета музика искомпонирана од Hans Zimmer.

Бр. Наслов Траење
1. „A Way of Life“   8:03
2. „Spectres in the Fog“   4:07
3. „Taken“   3:35
4. „A Hard Teacher“   5:44
5. „To Know My Enemy“   4:48
6. „Idyll's End“   6:40
7. „Safe Passage“   4:56
8. „Ronin“   1:53
9. „Red Warrior“   3:56
10. „The Way of the Sword“   7:59
11. „A Small Measure of Peace“   7:59
12. „The Final Charge [Apple exclusive bonus track]“   4:39
Вк. траење:
59:46

Наводи[уреди | уреди извор]