Падот на црниот јастреб (саундтрак)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Падот на црниот јастреб
Black Hawk Down: Original Motion Picture Soundtrack“
фимска музика од Ханс Цимер
Издаден15 јануари 2002
Траење66:54
Издавачка куќаDecca, UMG Soundtracks
ПродуцентХанс Цимер
 Професионални оценки
Прегледни резултати
Извор Оценка
SoundtrackNet 3/5 ѕвездички
Filmtracks 3/5 ѕвездички

Падот на црниот јастреб (англиски: Black Hawk Down ) — албум издаден за истоимениот филм од страна на Ханс Цимер, во соработка со неколку музичари како Мартин Тилман, Крег Истман и Хејтор Переира. Саундтракот бил објавен на 15 јануари 2002 година.

Список на песни[уреди | уреди извор]

Бр. Наслов Траење
1. „Hunger“   6:35
2. „Barra Barra“   5:47
3. „Vale of Plenty“   2:27
4. „Chant“   2:33
5. „Still“   4:48
6. „Mogadishu Blues“   2:53
7. „Synchrotone“   8:55
8. „Bakara“   3:12
9. „Of the Earth“   2:19
10. „Ashes to Ashes“   4:43
11. „Gortoz a Ran J'Attends“   5:51
12. „Tribal War“   2:39
13. „Leave No Man Behind“   6:18
14. „Minstrel Boy“   5:42
15. „Still Reprise“   2:12

Надворешни врски[уреди | уреди извор]