Нема време за умирање (саундтрак)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Нема време за умирање
No Time to Die“
Саундтрак од Ханс Цимер
Издаден1 октомври 2021
СнименDecca Records
ЖанрСаундтрак
Траење71:00
ПродуцентХанс Цимер
Ханс Цимер — Хронологија
Армија на крадци
(2021)
Нема време за умирање
(2021)
-Дина
(2021)

Нема време за умирање (англиски: No Time to Die: Original Motion Picture Soundtrack) — албум издаден за филмот „истоимениот“ 25-ти филм за Џејмс Бонд, од страна на Ханс Цимер. Саундтракот бил објавен на 1 октомври 2021 година преку Дека Рекордс. Ханс Цимер станал шестиот небритански композитор по Марвин Хамлиш, Бил Конти, Мајкл Камен, Ерик Сера и Томас Њуман кој направил музика за оваа франшиза. Тематската песна на филмот со истото име изведена од Били Ајлиш, била компонирана со нејзиниот брат Финијас О'Конел.

Список на песни[уреди | уреди извор]

Сите напишани и искомпонирани од Ханс цимер (освен „No Time to Die“). 

Бр. Наслов Траење
1. „Gun Barrel“   0:56
2. „Matera“   1:59
3. „Message from an Old Friend“   6:35
4. „Square Escape“   2:06
5. „Someone Was Here“   2:56
6. „Not What I Expected“   1:24
7. „What Have You Done?“   2:14
8. „Shouldn't We Get to Know Each Other First?“   1:21
9. „Cuba Chase“   5:40
10. „Back to MI6“   1:30
11. „Good to Have You Back“   1:17
12. „Lovely to See You Again“   1:25
13. „Home“   3:45
14. „Norway Chase“   5:06
15. „Gearing Up“   2:53
16. „Poison Garden“   3:58
17. „The Factory“   6:42
18. „I'll Be Right Back“   4:59
19. „Opening the Doors“   2:44
20. „Final Ascent“   7:25
21. No Time to Die(Били Ајлиш) 4:04
Вк. траење:
71:00