ОУ „Круме Волнароски“ - Тополчани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Круме Волнароски

Место
Општина: Прилеп
Нас. место: Тополчани
Адреса: с. Тополчани
Основни информации
Број на ученици: 199[1]
Контактни информации

Круме Волнароскиосновно училиште во Тополчани, Општина Прилеп.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Основни училишта во Општина Прилеп“. Центар за развој на Пелагонискиот плански регион. Архивирано од изворникот на 2016-03-05. Посетено на 2010-09-09.