ОУ „Блаже Коневски“ - Прилеп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Блаже Коневски"“

Место
Општина: Прилеп
Нас. место: Прилеп
Основни информации
Број на ученици: 958
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште "Блаже Коневски" се наоѓа во Прилеп, општина - Прилеп.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]