ОУ „Кочо Рацин“ - Прилеп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кочо Рацин

Prilep 027.JPG
Место
Координати41°20′36.40″N 21°33′16.70″E / 41.3434444° СГШ; 21.5546389° ИГД / 41.3434444; 21.5546389Координати: 41°20′36.40″N 21°33′16.70″E / 41.3434444° СГШ; 21.5546389° ИГД / 41.3434444; 21.5546389
Општина: Прилеп
Нас. место: Прилеп
Адреса: ул.„Борка Талески“ бр.64
Местоположба

Карта

Основни информации
Основано: 1924
Број на ученици: 1062[1]
Настава на: македонски
Контактни информации

Кочо Рациносновно училиште во Прилеп, Општина Прилеп.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Основни училишта во Општина Прилеп“. Центар за развој на Пелагонискиот плански регион. Архивирано од изворникот на 2016-03-05. Посетено на 2010-09-02.