ОУ „Рампо Левката“ - Прилеп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Рампо Левката

Prilep 046.JPG
Место
Општина: Прилеп
Нас. место: Прилеп
Основни информации
Основано: 1965
Број на ученици: 683[1]
Настава на: македонски
Контактни информации

Рампо Левкатаосновно училиште во Прилеп, Општина Прилеп.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Основни училишта во Општина Прилеп“. Центар за развој на Пелагонискиот плански регион. Архивирано од изворникот на 2016-03-05. Посетено на 2010-09-08.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]