ОУ „Кирил и Методиј“ - Канатларци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кирил и Методиј

Место
Општина: Прилеп
Нас. место: Канатларци
Основни информации
Настава на: македонски и турски
Контактни информации

Кирил и Методијосновно училиште во Канатларци, Општина Прилеп. Во составот на училиштето се наоѓаат и подрачното училиште во село Подмол и село Ерековци, а подрачните училишта во селата: Лопатица, Бонче и Марул поради немањето на ученици се затворени.[1]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Лична карта - Оу.Кирил и Методиј с.Канатларци Прилеп“. schools.edu.mk.[мртва врска]