ОУ „Страшо Пинџур“ - Мало Коњари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Страшо Пинџур

Место
Општина: Прилеп
Нас. место: Мало Коњари
Основни информации
Основано: 1954
Настава на: македонски
Контактни информации

Страшо Пинџуросновно училиште во Мало Коњари, Општина Прилеп[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

http://www.fusmak.org.mk/izvestai%20od%20natprevari/2007-08/izv.%20drz.%20prv.%20osn.%20mal.fud.%20zens.%202007-08.pdf Архивирано на 6 март 2016 г.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]