ОУ „Гоце Делчев“ - Прилеп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ООУ „Гоце Делчев“ - Прилеп

Место
Општина: Општина Прилеп
Нас. место: Прилеп
Адреса: ул.„Мечкин Камен“ бр.2
Основни информации
Основано: 1974
Број на ученици: 886[1]
Настава на: македонски
Контактни информации

„Гоце Делчев“основно училиште во Прилеп, Општина Прилеп.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

ова училиште како едно од најдобрите во Прилеп секоја година зема учество на регионални, меѓу училишни, меѓу народни, општински и се разбира држани натпевари

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Основни училишта во Општина Прилеп“. Центар за развој на Пелагонискиот плански регион. Архивирано од изворникот на 2016-03-05. Посетено на 2010-09-02.