ОУ „Климент Охридски“ - Прилеп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Климент Охридски““

Место
Општина: Прилеп
Нас. место: Прилеп
Основни информации
Основано: 1962
Број на ученици: 862[1]
Настава на: македонски
Контактни информации

Климент Охридскиосновно училиште во Прилеп, Општина Прилеп.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Основни училишта во Општина Прилеп“. Центар за развој на Пелагонискиот плански регион.