ОУ „Кире Гавриловски Јане“ - Прилеп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Кире Гавриловски Јане"“

Место
Општина: Прилеп
Нас. место: Прилеп
Основни информации
Основано: 1960
Број на ученици: 900
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште "Кире Гавриловски Јане" се наоѓа во Прилеп, општина - Прилеп.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]