ОУ „Кире Гаврилоски-Јане“ - Прилеп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кире Гавриловски Јане

Место
Општина: Прилеп
Нас. место: Прилеп
Основни информации
Основано: 1960
Број на ученици: 900
Настава на: македонски
Контактни информации

Кире Гавриловски Јанеосновно училиште во Прилеп, Општина Прилеп.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)