Националсоцијалистички окултизам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Националсоцијализам
Кукест крст

Националсоцијалистички окултизам е мистичко-религиозно учење коешто опфаќа проповедање на окултистички тајни во склоп на националсоцијализмот.