Лапуебла де Лабарка

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Лапебла де Лабарка)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лапуебла де Лабарка — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.