Куќен притвор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќен притвор
Режирана одВардан Тозија
УлогиГоран Стојановски
Ирена Ристиќ
Дениз Абдула
Сашко Коцев
Зоран Љутков
Јована Спасиќ
Марин Бабиќ
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Првичен јазикмакедонски
Бр. на сезони1
Бр. на епизоди32
Производство
Продуцент(и)Пеце Талески
Времетраење30 мин
Прикажување
Првична мрежаМРТ1
Првично прикажување19 септември 2022 - 11 ноември 2022

Куќен притвормакедонска телевизиска серија, снимена во 2022 година во режија на Вардан Тозија, продуцент Пеце Талески, во продукција на ОХО за МРТ1.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Горан Стојановски Томислав Глобовски
Ирена Ристиќ Вера
Дениз Абдула Мете
Сашко Коцев Таки Коска
Зоран Љутков Судијата Звонко
Јована Спасиќ Сузе
Марин Бабиќ Стево
Кујтиме Ахмети Обвинителка Афродита
Александар Ѓорѓиески Спире
Сара Анастасовска Македонка
Чедомир Митевски Стрезо
Јовица Михајловски Адвокат Кољо
Благица Трпковска Гинеколог
Горан Илиќ Пациент
Марина Поп Панкова Брачен советник
Јордан Витанов Ловџија
Катерина Шехтанска Жена 2
Нино Леви Цанде
Емилија Мицевска Обвинителката Дона
Владо Јовановски
Береда Решит Доставувачот/Обвинител Сеат
Ангела Апостоловска Диктилографка
Антонио Димитриевски Математичарот Васе
Несрин Таир Славјанка
Аксел Мехмет Жути

Надворешни врски[уреди | уреди извор]