Куќа на ул. „Тодор Чучков“ бр. 14 (Струмица)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Тодор Чучков“ бр. 14
Општи податоци
Адресаул. „Тодор Чучков“ бр. 14
ГрадСтрумица
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Тодор Чучков“ бр. 14куќа во Струмица, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 август 2022.