Прејди на содржината

Дуќан на ул. „Маршал Тито“ бр. 5 (Струмица)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дуќан на ул. „Маршал Тито“ бр. 5
Поглед на дуќанот
Општи податоци
ГрадСтрумица, Општина Струмица
ЗемјаМакедонија

Дуќан на ул. „Маршал Тито“ бр. 5 — дуќан во Старата чаршија во градот Струмица. Објектот е заведен како културно наследство на Македонија во списокот на заштитени добра на Министерството за култура.[1]

Галерија

[уреди | уреди извор]

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитено културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 август 2022.