Куќа на ул. „Тодор Чучков“ бр. 16 (Струмица)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Тодор Чучков“ бр. 16
Куќата во 2021 година
Општи податоци
Адресаул. „Тодор Чучков“ бр. 16
ГрадСтрумица
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Тодор Чучков“ бр. 16куќа во Струмица, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]


Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 август 2022.