Куќа на ул. „Тодор Чучков“ бр. 10 (Струмица)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Тодор Чучков“ бр. 10
Општи податоци
Адресаул. „Тодор Чучков“ бр. 10
ГрадСтрумица
ЗемјаМакедонија
Поновата градба која се наоѓа на местото на урнатиот споменик на културата.

Куќа на ул. „Тодор Чучков“ бр. 10 ― урната куќа во Струмица, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1] На нејзино место се наоѓа нова градба.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 август 2022.