Категорија:Предлошки на основа на Lua

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е индекс на предлошки со модули #invoke напшани на јазикот Lua, користејќи го посредникот Scribunto.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Предлошки на основа на Lua“

Прикажани се 48 од вкупно 48 страници во категоријата.