Категорија:Предлошки на основа на Lua

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е индекс на предлошки со модули #invoke напшани на јазикот Lua, користејќи го посредникот Scribunto.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Страници во категоријата „Предлошки на основа на Lua“

Прикажани се 58 од вкупно 58 страници во категоријата.