Кампесо/Канпесу

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Кампезо (Алава))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кампесо/Канпесу — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.