Кампезо (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Кампезо/Канпезу)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кампезо е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.