Ируња де Ока (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ируња де Ока)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ируња де Ока е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.