Болка на душата

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Болка на Душата)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Болка на душата“
РежисерЈани Бојаџи
ПродуцентЈани Бојаџи
НастапуваатБранко Бенинов
Марина Поп Панкова
Ванчо Крстевски
Тинка Ристевска
Кирил Трајковски
Јана Клејн
Мите Грозданов
Младен Крстевски
Горан Илиќ
ДржаваМакедонија

Болка на душата е македонска серија од 2016 година во режија на Јани Бојаџи, кој е автор и на сценариото. Серијата е снимена во продукција на Канал 5, извршен продуцент на серијата е Јани Бојаџи. Главните улоги ги играат: Бранко Бенинов, Кирил Трајковски, Васил Михаил, Ванчо Крстевски, Марина Поп Панкова, Јана Клејн, Ирена Илиевска.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Бранко Бенинов Инспекторот
Марина Поп Панкова Жана Демол
Кирил Трајковски Перев
Ванчо Крстевски Киро Валиев
Тинка Ристевска Стана Валиева
Младен Крстевски Докторот
Васил Михаил Емануел Ќелешов
Мите Грозданов Овчарот Дељо
Горан Илиќ Монахот
Ирена Илиевска Секретарка
Миа Кантарџиева Докторката