Ирена Илиевска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ирена Илиевска
Роден 2 септември
Скопје
Националност Македонец
Познат по улогите во: Македонски народни приказни
Вистинска љубов
Занимање глемец

Ирена Илиевска — македонска филмска и телевизиска глумица.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Година Филм Улога
2012. Душан ТВ-филм
2014-2017. Македонски народни приказни ТВ-серија
2015. Бела ноќ ТВ-филм Темјана
2016. Вистинска љубов ТВ-филм Наде
2016. Болка на душата ТВ-серија Секретарка
2018. Преспав ТВ-серија Милена
2018. Заразената област Мара и Жарко ТВ-филм Климентина
2018. Ругање со Христос ТВ-филм
2022. Бистра вода ТВ-серија

Надворешни врски[уреди | уреди извор]