Берантевилја (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Берантевила, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Берантевила е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.