Арамајо

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Арамаиро (Алава))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Alava municipalities Aramaio.JPG

Арамајо — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.