Арамаиро (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Арамаиро, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Alava municipalities Aramaio.JPG

Арамаиро е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.